OL-Meisterschaften-Ehrentafel
Serien: 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982
1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992
1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002
2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012
2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019
Datenblatt: OLer · Kategorie · Event · Verein · Disziplin Statistiken: OLer · Verein · Titel Verwaltung: Verwaltung
OL-Meisterschaften-Ehrentafel
Wähle eine Disziplin zur Anzeige aus: 
Bayerische Einzelmeisterschaft Lang-OL (BEML) · Bayerische Staffelmeisterschaft (BStM) · Bayerische Mannschaftsmeisterschaft (BMM) · Bayerische Einzelmeisterschaft Mittel-OL (BEMM) · Bayerische Einzelmeisterschaft Sprint-OL (BEMS)
Bayerische Einzelmeisterschaft Lang-OL (BEML)
   Kategorie
Serie
D -12  D -14  D 13-14  D 15-16  D 15-18  D 17-18  D 19 E  D 33-  D 35-  D 41-  D 45-  D 55-  D 65-  H -12  H -14  H 13-14  H 15-16  H 15-18  H 17-18  H 17-20  H 19 E  H 21 E  H 33-  H 35-  H 41-  H 45-  H 51-  H 55-  H 65-  H 75-   
Serie 1973
07.10.1973 Münster bei Straubing
        1. Wührl, Elisabeth
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Morgenstern, Gudrun
     TSV Tiefenbach 
                    1. Portele, Franz
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Walden, Magnus
     TSV Bogen
2. Reichl, Josef
     TSV Bogen
3. Öllers, Dietmar
     OLA TSV Deggendorf 
                   
Serie 1974
15.09.1974 Neuhausen
        1. Wührl, Elisabeth
     SC Deggendorf 
  1. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß
2. Brauer, Barbara
     FTSV 1922 Straubing 
1. Ernst, Edeltraud
     FTSV 1922 Straubing
2. Adam, Anneliese
     SC Deggendorf
3. Dorfleitner, Helga
     SC Deggendorf 
                  1. Kartmann, Karl
     WSV Bernried
2. Haag, Michael
     TSV Griesbach
3. Biller, Georg sen.
     WSV Bernried 
    1. Andersson, Rolf
     Ski‑Club Lauf
2. Flurschütz, Ullrich
     WSV Neukirchen
3. Ebner, Franz
     BGS Deggendorf 
  1. Walden, Magnus
     TSV Bogen
2. Willomitzer, Dietmar
     TV Vohenstrauß
3. Wilhelm, Hans
     MTV 1881 Ingolstadt 
  1. Strahberger, Wolfgang
     SC Schwandorf
2. Baumgartner, Alfons
     WSV Bernried
3. Wührl, Hans sen.
     SC Deggendorf 
  1. Rotter, Walter
     OLA TSV Deggendorf
2. Brunner, Karl
     ETSV 09 Landshut 
       
Serie 1975
12.10.1975 Ast bei Landshut
        1. Hartlich, Martina
     FTSV 1922 Straubing 
  1. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß
2. Wührl, Elisabeth
     SC Deggendorf
3. Brauer, Barbara
     FTSV 1922 Straubing 
1. Hartlich, Maria
     FTSV 1922 Straubing
2. Sirtl, Hannelore
     FTSV 1922 Straubing 
  1. Ernst, Edeltraud
     FTSV 1922 Straubing
2. Kraus, Antonie
     FTSV 1922 Straubing
3. Weiß, Paula
     TSV Pfaffenberg 
              1. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
2. Krämer, Stephan
     TuS 1892 Mitterteich
3. Biller, Georg sen.
     WSV Bernried 
    1. Andersson, Rolf
     Ski‑Club Lauf
2. Meißner, Ralph
     ETSV 09 Landshut
3. von der Sitt, Wilhelm
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Willomitzer, Dietmar
     TV Vohenstrauß
2. Pöhlmann, Herbert
     Ski‑Club Lauf
3. Walden, Magnus
     TSV Bogen 
  1. Nirschl, Willi
     TSV Ansbach
2. Strahberger, Wolfgang
     SC Schwandorf
3. Wensauer, Walter
     FC Straubing 
  1. Rotter, Walter
     OLA TSV Deggendorf
2. Rödel, Hans
     TSV Bogen
3. Fuß, Karl
     ETSV 09 Landshut 
       
Serie 1976
17.10.1976 Datting/Rusel
        1. Straßer, Sylvia
     SC Deggendorf
2. Laumer, Elisabeth
     SV Konzell
3. Nirschl, Helga
     TSV Ansbach 
  1. Morgenstern, Gudrun
     TSV Tiefenbach
2. Wührl, Elisabeth
     SC Deggendorf
3. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß 
                    1. Biller, Georg sen.
     WSV Bernried
2. Lampert, Theodor
     FTSV 1922 Straubing
3. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen 
    1. Andersson, Rolf
     Ski‑Club Lauf
2. Flurschütz, Ullrich
     WSV Neukirchen
3. Wilhelm, Hans
     MTV 1881 Ingolstadt 
                   
Serie 1977
11.09.1977 Griesbach im Rottal
  1. Schmidbauer, Johanna
     FTSV 1922 Straubing
2. Nirschl, Ursula
     DAV Ansbach 
    1. Eibl, Erika
     TV Osterhofen
2. Freudenstein, Petra
     TSV Griesbach
3. Nirschl, Helga
     TV Osterhofen 
  1. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß
2. Schwanitz, Sigrid
     OLA TSV Deggendorf
3. Morgenstern, Gudrun
     TSV Tiefenbach 
              1. Hartmann, Sven
     SV Neuperlach
2. Eichinger, Gerhard
     TSV Griesbach
3. Ortner, Michael
     TSV Griesbach 
    1. Krämer, Stephan
     TuS 1892 Mitterteich
2. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
3. Spranger, Georg
     WSV Bernried 
    1. Hartmann, Jens
     USC München
2. Meißner, Ralph
     ETSV 09 Landshut
3. Harbeck, Willi
     TSV Griesbach 
                   
Serie 1978
15.10.1978 Bernried
  1. Nirschl, Hildegard
     ASV Schwend
2. Stern, Iris
     TV Osterhofen
3. Scharl, Petra
     ASV Schwend 
    1. Eibl, Erika
     TV Osterhofen
2. Will, Nicole
     TSV Griesbach
3. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen 
  1. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß
2. Schwanitz, Sigrid
     TV Vohenstrauß
3. Ertl, Susanne
     OLA TSV Deggendorf 
              1. Ortner, Michael
     TSV Griesbach
2. Hartl, Reinhard
     TV Osterhofen
3. Mück, Andy
     SV Konzell 
    1. Hartmann, Dirk
     WSV Bernried
2. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
3. Lang, Robert
     TV Osterhofen 
    1. Kühnemuth, Dietrich
     OLC Grünten
2. Stoiber, Toni
     OLC Grünten
3. Franke, Herbert
     OLC Grünten 
                   
Serie 1979
23.09.1979 Mitterteich
  1. Scharl, Beate
     ASV Schwend
2. Nirschl, Hildegard
     ASV Schwend
3. Vitek, Bärbel
     TV Landau 
    1. Stern, Iris
     TV Osterhofen
2. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen
3. Will, Nicole
     TSV Griesbach 
  1. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß
2. Schwanitz, Sigrid
     TV Vohenstrauß
3. Killinger, Ulrike
     OLA TSV Deggendorf 
              1. Eibl, Josef
     TV Osterhofen
2. Nitzbon, Stefan
     ASV Schwend
3. Fuchs, Theo
     ASV Schwend 
    1. Ortner, Michael
     TSV Griesbach
2. Engelhardt, Günther
     ASV Schwend
3. Bauer, Wolfgang
     WSV Bernried 
    1. Kühnemuth, Dietrich
     OLC Grünten
2. Franke, Herbert
     OLC Grünten
3. Stoiber, Toni
     OLC Grünten 
                   
Serie 1980
21.09.1980 Bernried
  1. Hufnagel, Ingrid
     ASV Schwend
2. Ecker, Doris
     TV Osterhofen
3. Peteratzinger, Elke
     TV Landau 
    1. Will, Nicole
     TSV Griesbach
2. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen
3. Schmidbauer, Johanna
     FTSV 1922 Straubing 
  1. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß
2. Daas, Ute
     OLA TSV Deggendorf
3. Schwanitz, Sigrid
     TV Vohenstrauß 
              1. Vitek, Rudi jun.
     TV Landau
2. Able, Christian
     TV Landau
3. Putz, Elmar jun.
     TV Landau 
    1. Mück, Andy
     WSV Bernried
2. Ortner, Michael
     TSV Griesbach
3. Hartmann, Dirk
     TSV Griesbach 
    1. Flurschütz, Ullrich
     OLC Grünten
2. Franke, Herbert
     OLC Grünten
3. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen 
                   
Serie 1981
13.09.1981 Landau a. d. Isar
  1. Schott, Gertrud
     TV Osterhofen
2. Fuchs, Birgit
     ASV Schwend
3. Neumann, Birgit
     TSV Pechbrunn 
    1. Vitek, Bärbel
     TV Landau
2. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen
3. Hufnagel, Ingrid
     ASV Schwend 
  1. Schwanitz, Sigrid
     TV Vohenstrauß
2. Willomitzer, Sigrun
     TV Vohenstrauß
3. Daas, Ute
     OLA TSV Deggendorf 
              1. Able, Christian
     TV Landau
2. Peteratzinger, Thomas
     TV Landau
3. Eisenschink, Erwin
     TV Landau 
    1. Ortner, Michael
     TSV Griesbach
2. von Busch, Martin
     OLA TSV Deggendorf
3. Engelhardt, Günther
     ASV Schwend 
    1. Stoiber, Toni
     OLC Grünten
2. Hartmann, Dirk
     TSV Griesbach
3. Kühnemuth, Dietrich
     OLC Grünten 
                   
Serie 1982
19.09.1982 Schwend
  1. Schott, Gertrud
     TV Osterhofen
2. Arzberger, Ute
     TSV Pechbrunn
3. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff 
    1. Vitek, Bärbel
     TV Landau
2. Arzberger, Karin
     TSV Pechbrunn
3. Reb, Margot
     TV Vohenstrauß 
  1. Schwanitz, Sigrid
     TV Vohenstrauß
2. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen
3. Munkert, Ute
     Ski‑Club Lauf 
              1. Able, Christian
     TV Landau
2. Lexen, Gert
     WSV Bernried
3. Schweikl, Michael
     TV Landau 
    1. Vitek, Rudi jun.
     TV Landau
2. von Busch, Martin
     OLA TSV Deggendorf
3. Putz, Elmar jun.
     TV Landau 
    1. Hartmann, Dirk
     TSV Griesbach
2. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
3. Krämer, Stephan
     TuS 1892 Mitterteich 
                   
Serie 1983
11.09.1983 Elsenfeld
  1. Saam, Johanna
     TSV Griesbach
2. Arzberger, Ute
     TSV Pechbrunn
3. Pickel, Christine
     ASV Schwend 
    1. Vitek, Bärbel
     TV Landau
2. Hufnagel, Ingrid
     ASV Schwend
3. Arzberger, Karin
     TSV Pechbrunn 
  1. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen
2. Schwanitz, Sigrid
     OLA TSV Deggendorf 
              1. Willomitzer, Gernot
     TV Vohenstrauß
2. Lenk, Thomas
     TuS 1892 Mitterteich
3. Schätz, Martin
     TSV Griesbach 
    1. von Busch, Martin
     OLA TSV Deggendorf
2. Vitek, Rudi jun.
     TV Landau
3. Schiffmann, Michael
     TuS 1892 Mitterteich 
    1. Hartmann, Dirk
     TSV Griesbach
2. Stoiber, Toni
     OLC Grünten
3. Greifenstein, Hans
     OLA TSV Deggendorf 
                   
Serie 1984
01.07.1984 Landau a. d. Isar
        1. Hufnagel, Ingrid
     ASV Schwend
2. Arzberger, Karin
     TSV Pechbrunn
3. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff 
  1. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen
2. Schwanitz, Sigrid
     OLA TSV Deggendorf
3. Perschke, Manuela
     TV Osterhofen 
              1. Teske, Hans
     TuS 1892 Mitterteich
2. Büttner, Udo
     ASV Schwend
3. Schätz, Martin
     TSV Griesbach 
    1. von Busch, Andreas
     OLA TSV Deggendorf
2. Willomitzer, Gernot
     TV Vohenstrauß
3. Lexen, Gert
     WSV Bernried 
    1. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
2. von Busch, Martin
     OLA TSV Deggendorf
3. Krämer, Stephan
     TuS 1892 Mitterteich 
                   
Serie 1985
12.10.1985 Landshut
  1. Maurer, Simone
     TSV Pechbrunn
2. Meyer, Kerstin
     TV Schierling
3. von Busch, Ursula
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff
2. Illguth, Elke
     ASV Schwend
3. Keller, Birgit
     TSV Weitramsdorf 
  1. Vitek, Bärbel
     TV Landau
2. Hufnagel, Ingrid
     ASV Schwend
3. Wieland, Christiane
     Ski‑Club Lauf 
              1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Altmann, Erich
     TV Landau
3. Wiesinger, Peter
     TV Landau 
    1. Lexen, Gert
     WSV Bernried
2. Hötzinger, Stefan
     TV Osterhofen
3. Lenk, Thomas
     TuS 1892 Mitterteich 
    1. Hartmann, Dirk
     TV Landau
2. von Busch, Martin
     OLA TSV Deggendorf
3. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen 
                   
Serie 1986
31.05.1986 Memmingen
        1. Arzberger, Ute
     TSV Pechbrunn
2. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff
3. von Busch, Ursula
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Vitek, Bärbel
     TV Landau
2. Hufnagel, Ingrid
     ASV Schwend
3. Arzberger, Karin
     TSV Pechbrunn 
              1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Rollmann, Steffen
     TV Mömlingen
3. Beiersdorfer, Karsten
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Lenk, Thomas
     TuS 1892 Mitterteich
2. Schweikl, Michael
     TV Landau
3. Lexen, Gert
     WSV Bernried 
    1. Hartmann, Dirk
     TV Landau
2. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
3. Schiffmann, Michael
     TuS 1892 Mitterteich 
                   
Serie 1987
27.09.1987 Mitterteich
  1. Maurer, Simone
     TSV Pechbrunn
2. Passig, Annette
     OLA TSV Deggendorf
3. Oechler, Heike
     TV Landau 
    1. Arzberger, Ute
     TSV Pechbrunn
2. Iglhaut, Evi
     OLA TSV Deggendorf
3. von Busch, Ursula
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Vitek, Bärbel
     TV Landau
2. Hufnagel, Ingrid
     ASV Schwend
3. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff 
              1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Carl, Florian
     OLA TSV Deggendorf
3. Passig, Georg
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Weid, Ralf
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Vetterl, Stefan
     TV Osterhofen
3. Späth, Dirk
     TSG Creidlitz 
    1. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
2. Vitek, Rudi jun.
     TV Landau
3. Hartmann, Dirk
     TV Landau 
                   
Serie 1988
09.10.1988 Pechbrunn
  1. Friedrich, Anja
     TS Lichtenfels
2. Passig, Annette
     OLA TSV Deggendorf
3. Rankl, Susanne
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Iglhaut, Evi
     OLA TSV Deggendorf
2. Bumberger, Anita
     OLA TSV Deggendorf
3. Voit, Susanne
     Post SV Nürnberg 
  1. Vitek, Bärbel
     TV Landau
2. Ramming, Anneli
     ATS Kulmbach
3. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen 
              1. Kahra, Herbert
     OLA TSV Deggendorf
2. Platzer, Christian
     Spvg Ahorn
3. Klingseis, Markus
     TV Osterhofen 
    1. Weid, Ralf
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Altmann, Erich
     TV Landau
3. Wiesinger, Peter
     TV Landau 
    1. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
2. Hartmann, Dirk
     TV Landau
3. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld 
                   
Serie 1989
..
                                                             
Serie 1990
19.05.1990 Greising
  1. Oechler, Heike
     TV Landau 
        1. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff
2. Reischl, Elfi
     TV Osterhofen
3. Arzberger, Ute
     TSV Pechbrunn 
      1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Voit, Marga
     DARC Franken 
      1. Platzer, Christian
     Spvg Ahorn
2. Susdorf, Markus
     TV Weismain
3. Söllner, Matthias
     TSV Pechbrunn 
    1. Klingseis, Markus
     TV Osterhofen
2. Kurz, Bernd
     TV Osterhofen
3. Ecker, Hans‑Jürgen
     TV Osterhofen 
    1. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
2. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld
3. Lexen, Gert
     TuS 1892 Mitterteich 
    1. Hülss, Herbert
     TV 07 Wiesenfeld
2. Flurschütz, Ullrich
     TV 07 Wiesenfeld
3. Werthmann, Gerhard
     TSV Massing 
  1. Lexen, Ortwin
     WSV Bernried
2. Ott, Günter
     TV 1860 Fürth
3. Lanz, Joe
     TS Lichtenfels 
  1. Nirschl, Willi
     WSV Bernried
2. Blumensaat, Fritz
     ATS Kulmbach
3. Schlögl, Herbert
     BSV 98 Bayreuth 
     
Serie 1991
21.09.1991 Grünwald
  1. Lorenz, Katrin
     OLA TSV Deggendorf
2. Huth, Kerstin
     TSG Creidlitz
3. Ehrlinger, Kristina
     TSV Grünwald 
    1. Passig, Annette
     OLA TSV Deggendorf
2. Rauch, Andrea
     TV Weismain 
  1. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff
2. Wenz, Irmtraud
     OLA TSV Deggendorf
3. Bumberger, Anita
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Schwanitz, Sigrid
     OLA TSV Deggendorf
2. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Kolloch, Gerda
     SC Prinz Eugen München
3. Arzberger, Christa
     TSV Pechbrunn 
      1. Söllner, Matthias
     TSV Pechbrunn
2. Susdorf, Markus
     TV Weismain
3. Platzer, Christian
     Spvg Ahorn 
    1. Klingseis, Markus
     TV Osterhofen
2. Passig, Georg
     OLA TSV Deggendorf
3. Griesbach, Philipp
     ATS Kulmbach 
    1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
3. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld 
    1. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
2. Maier, Georg
     TV Dingolfing
3. Greifenstein, Hans
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
3. Arzberger, Karl‑Heinz
     TSV Pechbrunn 
  1. Wilhelm, Hans
     DJK Ingolstadt
2. Nirschl, Willi
     WSV Bernried
3. Ziesmann, Horst
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg 
     
Serie 1992
11.10.1992 Lichtenfels
  1. Ditrych, Lucie
     TSV Grünwald
2. Lorenz, Katrin
     OLA TSV Deggendorf
3. Granvogl, Anja
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Oechler, Heike
     TV Landau
2. Beßlein, Monika
     TV Weismain
3. Passig, Annette
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Williamson, Bridget
     TSV Grünwald
2. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald
3. Theel, Karin
     TSV Mainaschaff 
  1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach
3. Becker‑Mumme, Dagmar
     TSV Grünwald 
  1. Voit, Marga
     DARC Franken
2. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
3. Arneth, Vera
     ATS Kulmbach 
      1. Rödel, Michael
     TSG Creidlitz
2. Krebs, Manuel
     OLA TSV Deggendorf
3. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Klingseis, Markus
     TV Osterhofen
2. Platzer, Christian
     Spvg Ahorn
3. Söllner, Matthias
     TSV Pechbrunn 
    1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Scholz, Manfred
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld 
    1. Mumme, Jörg
     TSV Grünwald
2. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
3. Fischl, Heinz
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Arzberger, Karl‑Heinz
     TSV Pechbrunn
3. Oechler, Dieter
     TSV Röttenbach 
  1. Ziesmann, Horst
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg
2. Baumgartner, Alfons
     WSV Bernried
3. Ott, Günter
     TV 1860 Fürth 
     
Serie 1993
17.07.1993 Ingolstadt
  1. Krebs, Claudia
     OLA TSV Deggendorf
2. Schalle, Annekatrin
     TSG Creidlitz
3. Huth, Kerstin
     TSG Creidlitz 
    1. Ditrych, Lucie
     TSV Grünwald
2. Lorenz, Katrin
     OLA TSV Deggendorf
3. Ehrlinger, Kristina
     TSV Grünwald 
  1. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald
2. Neuhaus, Heike
     TSV Grünwald
3. Lange, Karin
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Schwanitz, Sigrid
     OLA TSV Deggendorf
3. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach 
  1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Arzberger, Christa
     TSV Pechbrunn
3. Arneth, Vera
     ATS Kulmbach 
      1. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf
2. Krebs, Manuel
     OLA TSV Deggendorf
3. Achatz, Benedikt
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Platzer, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Söllner, Matthias
     TSV Pechbrunn
3. Rödel, Michael
     TSG Creidlitz 
    1. Ditrych, Pavel
     TSV Grünwald
2. Halter, Andreas
     TV 07 Wiesenfeld
3. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld 
    1. Mumme, Jörg
     TSV Grünwald
2. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
3. Greifenstein, Hans
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Lexen, Ortwin
     TSV Grünwald
2. Arzberger, Karl‑Heinz
     TSV Pechbrunn
3. Oechler, Dieter
     TSV Röttenbach 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
3. Ott, Günter
     TV 1860 Fürth 
     
Serie 1994
02.10.1994 Nürnberg
  1. Krebs, Claudia
     OLA TSV Deggendorf
2. Huth, Jennifer
     TSG Creidlitz
3. Nawroth, Sabine
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg 
    1. Lorenz, Katrin
     OLA TSV Deggendorf
2. Ehrlinger, Kristina
     TSV Grünwald
3. Huth, Kerstin
     TSG Creidlitz 
  1. Neuhaus, Heike
     TSV Grünwald
2. Ditrych, Lucie
     TSV Grünwald
3. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Nawroth, Jutta
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg
3. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach 
  1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Krebs, Elisabeth
     OLA TSV Deggendorf
3. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach 
      1. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf
2. Günnel, Robert
     TSG Creidlitz
3. Achatz, Benedikt
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Söllner, Matthias
     TSV Pechbrunn
2. Platzer, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Rödel, Michael
     TSG Creidlitz 
    1. Ditrych, Pavel
     TSV Grünwald
2. Scholz, Manfred
     TSV Albertshofen
3. Vogl, Roland
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Mumme, Jörg
     TSV Grünwald
2. Krämer, Stephan
     TuS 1892 Mitterteich
3. Hülss, Herbert
     TV 07 Wiesenfeld 
  1. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
2. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz
3. Fischl, Heinz
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Schuller, Klaus
     WSV Bernried
3. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
     
Serie 1995
10.09.1995 Kulmbach
  1. Ehrl, Blandine
     OLA TSV Deggendorf
2. Nawroth, Sabine
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg
3. Huth, Jennifer
     TSG Creidlitz 
    1. Huth, Kerstin
     TSG Creidlitz
2. Lorenz, Katrin
     OLA TSV Deggendorf
3. Krebs, Claudia
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Ditrych, Lucie
     TSV Grünwald
2. Neuhaus, Heike
     TSV Grünwald
3. Hufnagel, Ingrid
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Nawroth, Jutta
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg
2. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
3. Fiedler, Ute
     TV 07 Wiesenfeld 
  1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Arzberger, Christa
     TSV Pechbrunn
3. Voit, Marga
     DARC Franken 
      1. Deeb, Wayel
     TV Coburg‑Ketschendorf
2. Krebs, Christian
     OLA TSV Deggendorf
3. Meisenbach, Jens
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Rödel, Michael
     TSG Creidlitz
2. Söllner, Matthias
     TSV Pechbrunn
3. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Ditrych, Pavel
     TSV Grünwald
2. Scholz, Manfred
     TSV Albertshofen
3. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
2. Meißner, Ralph
     ETSV 09 Landshut
3. Hülss, Herbert
     TV 07 Wiesenfeld 
  1. Wieland, Reinhard
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg
2. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
3. von der Sitt, Wilhelm
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Ott, Günter
     TV 1860 Fürth
3. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
     
Serie 1996
19.10.1996 Heiligenbrunn
  1. Ehrl, Blandine
     OLA TSV Deggendorf
2. Huth, Jennifer
     TSG Creidlitz
3. Böhme, Jana
     TSG Creidlitz 
    1. Lorenz, Katrin
     OLA TSV Deggendorf
2. Krebs, Claudia
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Neuhaus, Heike
     TSV Grünwald
2. Ditrych, Lucie
     TSV Grünwald
3. Hüttner, Martina
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach
3. Nawroth, Jutta
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg 
  1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Krebs, Elisabeth
     OLA TSV Deggendorf
3. Voit, Marga
     DARC Franken 
      1. Bock, Karsten
     TV Coburg‑Ketschendorf
2. Deeb, Wayel
     TV Coburg‑Ketschendorf
3. Wallner, Thomas
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Rödel, Michael
     TSG Creidlitz
2. Kramer, Björn
     TSG Creidlitz
3. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Dammeier, Sascha
     TSV Grünwald
2. Scholz, Manfred
     TSV Albertshofen
3. Ditrych, Pavel
     TSV Grünwald 
    1. Halter, Andreas
     TV 07 Wiesenfeld
2. Kirsch, Stefan
     TuS 1892 Mitterteich
3. Krämer, Stephan
     TuS 1892 Mitterteich 
  1. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
2. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
3. Fischl, Heinz
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Wilhelm, Hans
     DJK Ingolstadt
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
3. Ott, Günter
     TV 1860 Fürth 
     
Serie 1997
27.09.1997 Weitramsdorf
  1. Huth, Jennifer
     TSG Creidlitz
2. Wieland, Anne
     Ski‑Club Lauf
3. Böhme, Jana
     TSG Creidlitz 
    1. Huth, Kerstin
     TSG Creidlitz
2. Ehrl, Blandine
     TSG Creidlitz
3. Krebs, Claudia
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Hufnagel, Ingrid
     OLA TSV Deggendorf
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Lorenz, Katrin
     TSV Grünwald 
  1. Böhme, Kerstin
     TSG Creidlitz
2. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach
3. Huth, Martina
     TSG Creidlitz 
  1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Krebs, Elisabeth
     OLA TSV Deggendorf
3. Voit, Marga
     DARC Franken 
1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Ott, Heidy
     TV 1860 Fürth 
    1. Meißner, Bernhard
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Vetter, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Höfer, Hannes
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Deeb, Wayel
     TV Coburg‑Ketschendorf
2. Bock, Karsten
     TV Coburg‑Ketschendorf
3. Orendt, Robert
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Kramer, Björn
     TSG Creidlitz
2. Rödel, Michael
     TSG Creidlitz
3. Krebs, Manuel
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Dammeier, Sascha
     TSV Grünwald
2. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld
3. Weid, Ralf
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
2. Jugenheimer, Gerd
     TV 07 Wiesenfeld
3. Kerscher, Franz
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Igelhaut, Peter
     TV 07 Wiesenfeld
2. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
3. von der Sitt, Wilhelm
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Ott, Günter
     TV 1860 Fürth
3. Arzberger, Karl‑Heinz
     TSV Pechbrunn 
     
Serie 1998
12.10.1998 Pechbrunn
  1. Wieland, Anne
     Ski‑Club Lauf
2. Bauer, Theresa
     OLA TSV Deggendorf
3. Nawroth, Sabine
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg 
    1. Krebs, Claudia
     OLA TSV Deggendorf
2. Huth, Jennifer
     TSG Creidlitz
3. Ehrl, Blandine
     TSG Creidlitz 
  1. Neuhaus, Heike
     TSV Grünwald
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Rathje‑Kübler, Ilka
     TSV Grünwald 
  1. Böhme, Kerstin
     TSG Creidlitz
2. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
3. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach 
  1. Krebs, Elisabeth
     OLA TSV Deggendorf
2. Voit, Marga
     DARC Franken
3. Hielscher, Gerlinde
     TSV Weitramsdorf 
1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Kolloch, Gerda
     SC Prinz Eugen München
3. Keller, Gertraud
     TSV Weitramsdorf 
    1. Höfer, Hannes
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Vetter, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Grahammer, Johannes
     TSV Neufahrn 
  1. Deeb, Wayel
     TV Coburg‑Ketschendorf
2. Krebs, Christian
     OLA TSV Deggendorf
3. Bock, Karsten
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Ehrl, Lyonel
     OLA TSV Deggendorf
2. Krebs, Manuel
     OLA TSV Deggendorf
3. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Scholz, Manfred
     TSV Albertshofen
2. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld
3. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald 
  1. Halter, Andreas
     TV 07 Wiesenfeld
2. Reischl, Reinhold
     TV Osterhofen
3. Böhme, André
     TSV Albertshofen 
  1. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
2. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Wilhelm, Hans
     DJK Ingolstadt
3. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
     
Serie 1999
18.09.1999 Ebern
  1. Bauer, Theresa
     OLA TSV Deggendorf
2. Schwanitz, Marie
     OLA TSV Deggendorf
3. Trennheuser, Sera
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Huth, Jennifer
     TSG Creidlitz
2. Nawroth, Tanja
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg
3. Wieland, Anne
     Ski‑Club Lauf 
  1. Bornhak, Antje
     OLA TSV Deggendorf
2. Rathje‑Kübler, Ilka
     TSV Grünwald
3. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach
3. Böhme, Kerstin
     TSG Creidlitz 
  1. Hielscher, Gerlinde
     TSV Weitramsdorf
2. Krebs, Elisabeth
     OLA TSV Deggendorf
3. Voit, Marga
     DARC Franken 
1. Keller, Gertraud
     TSV Weitramsdorf
2. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
3. Fischer, Gisela
     TSV Weitramsdorf 
    1. Vetter, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Höfer, Hannes
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Vetter, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Grahammer, Johannes
     TSV Neufahrn
2. Meisenbach, Jens
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Kramer, Björn
     TV Coburg‑Ketschendorf
2. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf
3. Krebs, Manuel
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Dammeier, Sascha
     TSV Grünwald
2. Scholz, Manfred
     TSV Albertshofen
3. Ehrl, Lyonel
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Halter, Andreas
     TV 07 Wiesenfeld
2. Kübler, Hansjörg
     TSV Grünwald
3. Böhme, André
     TSV Albertshofen 
  1. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
2. Fischl, Heinz
     OLA TSV Deggendorf
3. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz 
  1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Oechler, Dieter
     TV 07 Wiesenfeld
3. Schludi, Konrad
     OLA TSV Deggendorf 
     
Serie 2000
23.09.2000 Lichtenfels
  1. Söllner, Stefanie
     TSV Pechbrunn
2. Trennheuser, Sera
     OLA TSV Deggendorf
3. Heusinger, Katharina
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Huth, Jennifer
     TSG Creidlitz
2. Wieland, Anne
     Ski‑Club Lauf
3. Nawroth, Sabine
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg 
  1. Lexen, Heike
     TSV Grünwald
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Seidl, Silvia
     TSV Pfaffenberg
2. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach
3. Nawroth, Jutta
     TV 1863 Sulzbach‑Rosenberg 
  1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Hielscher, Gerlinde
     TSV Weitramsdorf
3. Arneth, Vera
     ATS Kulmbach 
1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Keller, Gertraud
     TSV Weitramsdorf
3. Voit, Marga
     VfL Nürnberg 
    1. Meißner, Bernhard
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Seidl, Marco
     TSV Pfaffenberg
3. Vetter, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Vetter, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Höfer, Hannes
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Meisenbach, Jens
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf
2. Krebs, Christian
     OLA TSV Deggendorf
3. Bock, Karsten
     TV Coburg‑Ketschendorf 
  1. Scheler, Thomas
     TV 07 Wiesenfeld
2. Rödel, Michael
     TV Coburg‑Ketschendorf
3. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald 
  1. Halter, Andreas
     TV 07 Wiesenfeld
2. Zoltner, Helge
     TSV Grünwald
3. Mumme, Jörg
     TSV Albertshofen 
  1. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
2. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
3. Hülss, Herbert
     TV 07 Wiesenfeld 
  1. Fenzlein, Karl
     TS Lichtenfels
2. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
3. Oechler, Dieter
     TV 07 Wiesenfeld 
     
Serie 2001
14.07.2001 Starnberg
  1. Herrmann, Christina
     TSV Weitramsdorf
2. Böhme, Anne
     TSV Pechbrunn
3. Lange, Maria
     SV Mietraching 
    1. Böhme, Jana
     TSG Creidlitz
2. Schwanitz, Marie
     OLA TSV Deggendorf
3. Bauer, Theresa
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Bornhak, Antje
     OLA TSV Deggendorf
2. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf
3. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Kolehmainen, Anne
     TSV Grünwald
2. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald
3. Seidl, Silvia
     TSV Pfaffenberg 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Schwarzkopf, Irma
     TSG Creidlitz
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Voit, Marga
     VfL Nürnberg
2. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
3. Verde, Ellen
     TSV Grünwald 
    1. Forkel, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Jacob, Johannes
     TV Coburg‑Ketschendorf
3. Seidl, Sascha
     TSV Pfaffenberg 
  1. Höfer, Hannes
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Meißner, Bernhard
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Vetter, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Meisenbach, Jens
     TV Coburg‑Ketschendorf
2. Orendt, Robert
     TV Coburg‑Ketschendorf 
  1. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf
2. Ehrl, Lyonel
     OLA TSV Deggendorf
3. Vogl, Roland
     SV Mietraching 
  1. Halter, Andreas
     TV 07 Wiesenfeld
2. Scholz, Manfred
     SV Mietraching
3. Jugenheimer, Gerd
     TV 07 Wiesenfeld 
  1. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
2. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Höfer, Helmut
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
2. Oechler, Dieter
     TV 07 Wiesenfeld
3. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz 
     
Serie 2002
20.07.2002 Nittendorf
  1. Krämer, Anna
     TuS 1892 Mitterteich
2. Böhme, Anne
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Trautwein, Lisa
     TSG Creidlitz 
    1. Bauer, Theresa
     OLA TSV Deggendorf
2. Schwanitz, Marie
     OLA TSV Deggendorf
3. Hämmelmann, Carina
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Vogl, Karin
     SV Mietraching 
  1. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald
2. Schultze, Andrea
     TSV Grünwald
3. Lange, Petra
     SV Mietraching 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Mumme, Dagmar
     SV Mietraching
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Hielscher, Gerlinde
     TSV Weitramsdorf
2. Voit, Marga
     VfL Nürnberg
3. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach 
    1. Lange, Sebastian
     SV Mietraching
2. Biller, Georg jun.
     WSV Bernried
3. Seidl, Sascha
     WSV Bernried 
  1. Seidl, Marco
     OLA TSV Deggendorf
2. Vetter, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. von der Sitt, Matthias
     OLA TSV Deggendorf 
    1. Dimov, Kostadin
     TSV Grünwald
2. Höfer, Hannes
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Ohme, Oliver
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Stamer, Christian
     TSV Grünwald
2. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf
3. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald 
  1. Hartmann, Dirk
     TSV Griesbach
2. Baath, Veikko
     TSV Grünwald
3. Böhme, André
     SV Mietraching 
  1. Mumme, Jörg
     SV Mietraching
2. Fischl, Heinz
     OLA TSV Deggendorf
3. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Oechler, Dieter
     TV 07 Wiesenfeld
2. Arzberger, Karl‑Heinz
     TSV Pechbrunn
3. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz 
1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
3. Blumensaat, Fritz
     ATS Kulmbach 
   
Serie 2003
04.10.2003 Feldkirchen‑Westerham
  1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Jugenheimer, Alina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Biller, Anna
     SV Mietraching 
    1. Bauer, Theresa
     OLA TSV Deggendorf
2. Schwanitz, Marie
     OLA TSV Deggendorf
3. Böhme, Anne
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. van Leynseele, Marie
     TSV Grünwald
2. Leukert, Kristin
     TSV Grünwald
3. Oechler, Heike
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Rathje‑Kübler, Ilka
     TSV Grünwald
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Passing, Anneli
     ATS Kulmbach
3. Schwarzkopf, Irma
     TSG Creidlitz 
1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Verde, Ellen
     TSV Grünwald
3. Keller, Gertraud
     TSV Weitramsdorf 
    1. Schmidt, Jan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Lange, Sebastian
     SV Mietraching
3. Körber, Stephan
     TV Coburg‑Ketschendorf 
  1. Vetter, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Forkel, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Aigner, Simon
     SV Mietraching 
    1. Dimov, Kostadin
     TSV Grünwald
2. Ohme, Oliver
     OLA TSV Deggendorf
3. Seidl, Marco
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Stamer, Christian
     TSV Grünwald
2. Körner, Ralph
     OLA TSV Deggendorf
3. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald 
  1. Lexen, Gert
     TSV Grünwald
2. Baath, Veikko
     TSV Grünwald
3. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Biller, Georg sen.
     WSV Bernried
2. Hartmann, Jens
     WSV Bernried
3. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz
2. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Ehrlinger, Hans‑Georg
     TSV Grünwald 
1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
3. Schludi, Konrad
     OLA TSV Deggendorf 
   
Serie 2004
19.06.2004 Habischried
  1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Jugenheimer, Alina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Bock, Ann‑Sophie
     TSG Creidlitz 
    1. Böhme, Anne
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Meißner, Britta
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Lorenz, Katrin
     TSV Grünwald
2. Leukert, Kristin
     TSV Grünwald
3. Vogl, Karin
     SV Mietraching 
  1. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Grifoni, Milena
     SV Nittendorf 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Schwarzkopf, Irma
     TSG Creidlitz 
1. Blumensaat, Katharina
     ATS Kulmbach
2. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Verde, Ellen
     TSV Grünwald 
    1. Aigner, Julian
     SV Mietraching
2. Clemens, Christopher
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Krämer, Jakob
     TuS 1892 Mitterteich 
  1. Lange, Sebastian
     SV Mietraching
2. Forkel, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Biller, Georg jun.
     WSV Bernried 
    1. Höfer, Hannes
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Vetter, Christian
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Ohme, Oliver
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Körner, Ralph
     TSV Grünwald
2. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald
3. Werner, Péter
     TSV Grünwald 
  1. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Baath, Veikko
     TSV Grünwald
3. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching 
  1. Kirsch, Stefan
     TuS 1892 Mitterteich
2. Körner, Walter
     OLA TSV Deggendorf
3. Krämer, Stephan
     TuS 1892 Mitterteich 
  1. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz
2. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf 
1. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
2. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
3. Blumensaat, Fritz
     ATS Kulmbach 
   
Serie 2005
22.10.2005 Jägerwirth
  1. Biller, Anna
     SV Mietraching
2. Lange, Maria
     SV Mietraching
3. Geiger, Nina
     SV Mietraching 
    1. Krämer, Anna
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Jugenheimer, Alina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Scheler, Johanna
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf
2. Leukert, Kristin
     TSV Grünwald
3. Huth, Kerstin
     TSG Creidlitz 
  1. Seidl, Silvia
     OLA TSV Deggendorf
2. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald
3. Jugenheimer, Karin
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Schwarzkopf, Irma
     TSG Creidlitz
2. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
3. Bock, Ruth
     TS Lichtenfels 
1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. David, Daniel
     SV Mietraching
2. Vernickel, Kilian
     SV DJK Heufeld
3. Ebneth, Benedict
     TSV Bernhardswald 
  1. Schmidt, Jan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Lange, Sebastian
     SV Mietraching
3. Cionoiu, Sebastian
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Vetter, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Forkel, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Biller, Georg jun.
     WSV Bernried 
  1. Körner, Ralph
     TSV Grünwald
2. Rödel, Michael
     TV Coburg‑Ketschendorf
3. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald 
  1. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Baath, Veikko
     TSV Grünwald
3. Jugenheimer, Gerd
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Mumme, Jörg
     SV Mietraching
2. Kirsch, Stefan
     TuS 1892 Mitterteich
3. Biller, Georg sen.
     WSV Bernried 
  1. Körner, Walter
     LV Deggendorf
2. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf 
1. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
2. Schludi, Konrad
     OLA TSV Deggendorf
3. Rödel, Günter
     TV Coburg‑Ketschendorf 
   
Serie 2006
24.06.2006 Rödental
  1. Geiger, Nina
     SV Mietraching
2. Lederer, Stefanie
     SV Mietraching
3. Biller, Anna
     SV Mietraching 
    1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Krämer, Anna
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Greiner, Josephine
     TSV Grünwald 
  1. Greiner, Claudia
     TSV Grünwald
2. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf
3. Leukert, Kristin
     TSV Grünwald 
  1. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg
2. Kolehmainen, Anne
     TSV Grünwald
3. Lange, Petra
     SV Mietraching 
  1. Huth, Martina
     TSG Creidlitz
2. Schwarzkopf, Irma
     TSG Creidlitz
3. Vetter, Susanne
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Hielscher, Gerlinde
     TSV Weitramsdorf
3. Fischer, Gisela
     TSV Weitramsdorf 
    1. Vernickel, Kilian
     SV DJK Heufeld
2. Kühne, Lukas
     LV Deggendorf
3. Ohme, Robin
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Kerschl, Florian
     SV Mietraching
2. Stengel, David
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Krämer, Jakob
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Schmidt, Jan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Forkel, Benjamin
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Aigner, Simon
     SV Mietraching 
  1. Körner, Ralph
     LV Deggendorf
2. Hintermeier, Andreas
     OLG Regensburg
3. Dimov, Kostadin
     TSV Grünwald 
  1. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald
2. Zoltner, Helge
     SV Mietraching
3. Hötzinger, Stefan
     TV Osterhofen 
  1. Mumme, Jörg
     SV Mietraching
2. Kirsch, Stefan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Simon, Heinz Peter
     TSG Creidlitz
2. Wieland, Reinhard
     Ski‑Club Lauf
3. Körner, Walter
     LV Deggendorf 
1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf
3. Fenzlein, Karl
     TS Lichtenfels 
   
Serie 2007
23.06.2007 Ihrlerstein
1. Kühne, Hannah
     SV Mietraching
2. Bastian, Helena
     SV Mietraching
3. Hüllen, Birgit
     OLG Regensburg 
  1. Brückner, Lena
     OLG Regensburg
2. Sammet, Cornelia
     OLG Regensburg
3. Greiner, Annkathrin
     TSV Grünwald 
  1. Krämer, Anna
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Biller, Anna
     SV Mietraching
3. Vernickel, Anna‑Maria
     TSV Grünwald 
  1. Lorenz, Katrin
     TSV Grünwald
2. Wagner, Helga
     OLG Regensburg
3. Greiner, Claudia
     TSV Grünwald 
  1. Vogl, Karin
     SV Mietraching
2. Kolehmainen, Anne
     TSV Grünwald
3. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Seidl, Silvia
     OLA TSV Deggendorf
3. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Kolloch, Gerda
     TSV Grünwald
3. Voit, Marga
     VfL Nürnberg 
  1. Pohl, Wolfram
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Aigner, Thomas
     SV Mietraching
3. Spangenberg, Tobias
     OLG Regensburg 
  1. Kolehmainen, Valtteri
     TSV Grünwald
2. Zölde, Andreas
     SV Mietraching
3. Kuhn, Tobias
     OLG Regensburg 
1. Ebneth, Benedict
     OLG Regensburg
2. Krämer, Jakob
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. David, Daniel
     SV Mietraching 
  1. Lange, Sebastian
     SV Mietraching
2. Schmidt, Jan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Cionoiu, Sebastian
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Körner, Ralph
     LV Deggendorf
2. Aigner, Simon
     SV Mietraching
3. Rödel, Michael
     TV Coburg‑Ketschendorf 
    1. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald
3. Vogl, Roland
     SV Mietraching 
  1. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
2. Halter, Andreas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Krämer, Stephan
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Werthmann, Gerhard
     TSV Massing
2. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Igelhaut, Peter
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg
3. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
   
Serie 2008
05.07.2008 Starnberg
1. Bastian, Helena
     SV Mietraching
2. Casanova, Silvia
     OLG Regensburg
3. Gruber, Andrea
     SV Mietraching 
  1. Brückner, Lena
     OLG Regensburg
2. Fischer, Stephanie
     OLG Regensburg
3. Penzkofer, Julia
     SV Mietraching 
  1. Biller, Anna
     SV Mietraching
2. Lange, Maria
     SV Mietraching
3. Meißner, Britta
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf
2. Scheler, Johanna
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Huth, Kerstin
     OLG Regensburg 
  1. Spangenberg, Birgit
     OLG Regensburg
2. Liebl, Gertrud
     TV Osterhofen
3. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Lange, Petra
     SV Mietraching
2. Seidl, Silvia
     OLA TSV Deggendorf
3. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Kolloch, Gerda
     TSV Grünwald 
  1. Spangenberg, Tobias
     OLG Regensburg
2. Lange, Korbinian
     SV Mietraching
3. Vetter, Sebastian
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Janischowsky, Fabian
     OLG Regensburg
2. Kuhn, Tobias
     OLG Regensburg
3. Janischowsky, Daniel
     OLG Regensburg 
1. Scheler, Leonhard
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Kühne, Lukas
     SV Mietraching
3. Vernickel, Kilian
     TSV Grünwald 
  1. Fenzl, Josef jun.
     OLG Regensburg
2. Krämer, Jakob
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Clemens, Christopher
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Körner, Ralph
     OLV Landshut
2. Lange, Sebastian
     SV Mietraching
3. Schmidt, Jan
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Vogl, Roland
     SV Mietraching
3. Casanova, Valerio
     OLG Regensburg 
  1. Halter, Andreas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Zoltner, Helge
     OLV Landshut
3. Krämer, Stephan
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
3. Werthmann, Arndt
     OLV Landshut 
1. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
   
Serie 2009
19.09.2009 Langfurth
1. Casanova, Silvia
     OLG Regensburg
2. Gruber, Andrea
     SV Mietraching
3. Ohme, Noemi
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Kolehmainen, Emilia
     TSV Grünwald
2. Bastian, Helena
     SV Mietraching
3. Kühne, Hannah
     SV Mietraching 
  1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Greiner, Annkathrin
     TSV Grünwald
3. Geiger, Nina
     OLG Regensburg 
  1. Biller, Anna
     SV Mietraching
2. Greiner, Josephine
     TSV Grünwald
3. Lorenz‑Baath, Katrin
     TSV Grünwald 
  1. Greiner, Claudia
     TSV Grünwald
2. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg
3. Leukert, Kristin
     TSV Grünwald 
  1. Zimmermann, Sabine
     TSV Grünwald
2. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Kolloch, Gerda
     TSV Grünwald 
  1. Lange, Korbinian
     SV Mietraching
2. Janischowsky, Lukas
     OLG Regensburg
3. Spangenberg, Tobias
     OLG Regensburg 
  1. Janischowsky, Daniel
     OLG Regensburg
2. Janischowsky, Fabian
     OLG Regensburg
3. Kübler, Arne
     TSV Grünwald 
1. Zölde, Andreas
     OLV Landshut
2. Ohme, Robin
     OLA TSV Deggendorf
3. Elflein, Marco
     OLG Regensburg 
  1. Kühne, Lukas
     SV Mietraching
2. Ebneth, Benedict
     OLG Regensburg
3. Vernickel, Kilian
     TSV Grünwald 
  1. Körner, Ralph
     OLV Landshut
2. Schmidt, Jan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Lexen, Dieter
     OLG Regensburg
2. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald
3. Casanova, Valerio
     OLG Regensburg 
  1. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
2. Zoltner, Helge
     OLV Landshut
3. Greiner, Martin
     TSV Grünwald 
  1. Werthmann, Gerhard
     OLV Landshut
2. Fenzl, Josef sen.
     OLG Regensburg
3. Körner, Walter
     LV Deggendorf 
1. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg
3. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
   
Serie 2010
16.10.2010 Sinzing
1. Lehner, Marei
     OLG Regensburg
2. Ohme, Noemi
     OLA TSV Deggendorf
3. Schikora, Ines
     OLG Regensburg 
  1. Bastian, Helena
     SV Mietraching
2. Kühne, Hannah
     SV Mietraching
3. Gruber, Andrea
     SV Mietraching 
  1. Biller, Anna
     SV Mietraching
2. Schöps, Anna
     OLV Landshut
3. Brückner, Lena
     OLG Regensburg 
  1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Meißner, Britta
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Krämer, Anna
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Liebl, Gertrud
     TV Osterhofen
2. Ropertz, Jana
     OLV Landshut
3. Groß, Katja‑Christine
     OLG Regensburg 
  1. Seidl, Silvia
     OLA TSV Deggendorf
2. Spangenberg, Birgit
     OLG Regensburg
3. Lange, Petra
     SV Mietraching 
1. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Kolloch, Gerda
     TSV Grünwald 
  1. Lehner, Quirin
     OLG Regensburg
2. Penzkofer, Tobias
     SV Mietraching
3. Schwarck, Philipp
     OLG Regensburg 
  1. Janischowsky, Lukas
     OLG Regensburg
2. Lange, Korbinian
     SV Mietraching
3. Schmid, Alexander
     MTV Bamberg 
1. Janischowsky, Daniel
     OLG Regensburg
2. Janischowsky, Fabian
     OLG Regensburg
3. Pohl, Wolfram
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Kühne, Lukas
     SV Mietraching
2. Ohme, Robin
     OLA TSV Deggendorf
3. Elflein, Marco
     OLG Regensburg 
  1. Körner, Ralph
     OLV Landshut
2. Yordanov, Teodor
     TSV Grünwald
3. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald
3. Vogl, Roland
     SV Mietraching 
  1. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
2. Greiner, Martin
     TSV Grünwald
3. Lexen, Dieter
     OLG Regensburg 
  1. Fenzl, Josef sen.
     OLG Regensburg
2. Werthmann, Arndt
     OLV Landshut
3. Höfer, Helmut
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
2. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg 
   
Serie 2011
16.07.2011 Hiltpoltstein
1. Lehner, Marei
     OLG Regensburg
2. Ohme, Noemi
     OLA TSV Deggendorf
3. Schikora, Ines
     OLG Regensburg 
  1. Gruber, Andrea
     SV Mietraching
2. Seeger, Isabel
     Baiersdorfer SV
3. Casanova, Silvia
     OLG Regensburg 
  1. Schöps, Anna
     OLV Landshut
2. Fischer, Stephanie
     OLG Regensburg
3. Kühne, Hannah
     SV Mietraching 
  1. Greiner, Josephine
     TSV Grünwald
2. Biller, Anna
     SV Mietraching
3. Lorenz‑Baath, Katrin
     TSV Grünwald 
  1. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg
2. Liebl, Gertrud
     TV Osterhofen
3. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Greiner, Claudia
     TSV Grünwald
2. Spangenberg, Birgit
     OLG Regensburg
3. Schultze, Andrea
     OLV Landshut 
1. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Casanova, Riccardo
     OLG Regensburg
2. Simbürger, Florian
     OLG Regensburg
3. Dötsch, Jonas
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Spangenberg, Tobias
     OLG Regensburg
2. Lange, Korbinian
     SV Mietraching
3. Janischowsky, Lukas
     OLG Regensburg 
1. Pohl, Wolfram
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Janischowsky, Fabian
     OLG Regensburg
3. Penzkofer, Markus
     SV Mietraching 
  1. Ohme, Robin
     OLA TSV Deggendorf
2. Kolehmainen, Valtteri
     TSV Grünwald
3. Janischowsky, Daniel
     OLG Regensburg 
  1. Körner, Ralph
     OLV Landshut
2. Yordanov, Teodor
     TSV Grünwald
3. Schöps, Thomas
     OLV Landshut 
    1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Vogl, Roland
     SV Mietraching
3. Janischowsky, Klemens
     OLG Regensburg 
  1. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Zoltner, Helge
     OLV Landshut
3. Lexen, Dieter
     OLG Regensburg 
  1. Fenzl, Josef sen.
     OLG Regensburg
2. Helder, Egon
     TSV Buchenrod
3. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf 
1. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg
2. Simon, Heinz Peter
     MTV Bamberg
3. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
   
Serie 2012
24.03.2012 Altdorf‑Pfettrach
1. Kerscher, Antonia
     OLG Regensburg
2. Schikora, Ines
     OLG Regensburg
3. Hartung, Gabriella
     OLG Regensburg 
  1. Ohme, Noemi
     OLA TSV Deggendorf
2. Lehner, Marei
     OLG Regensburg
3. Wenzel, Isabell
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Gruber, Daniela
     SV Mietraching
2. Penzkofer, Julia
     SV Mietraching
3. Fischer, Stephanie
     OLG Regensburg 
  1. Biller, Anna
     SV Mietraching
2. Lange, Maria
     SV Mietraching
3. Meißner, Britta
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg
2. Kurth, Susan
     OLA TSV Deggendorf
3. Wagner, Helga
     OLG Regensburg 
  1. Spangenberg, Birgit
     OLG Regensburg
2. Lange, Petra
     SV Mietraching
3. Hufnagel, Ingrid
     OLA TSV Deggendorf 
1. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Dötsch, Jonas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Altmann, Leon
     OLG Regensburg
3. Lorenz, Timon
     OLG Regensburg 
  1. Penzkofer, Tobias
     SV Mietraching
2. Casanova, Riccardo
     OLG Regensburg
3. Schwarck, Philipp
     OLG Regensburg 
1. Janischowsky, Lukas
     OLG Regensburg
2. Lehner, Quirin
     OLG Regensburg
3. Spangenberg, Tobias
     OLG Regensburg 
  1. Janischowsky, Daniel
     OLG Regensburg
2. Kolehmainen, Valtteri
     TSV Grünwald
3. Janischowsky, Fabian
     OLG Regensburg 
  1. Körner, Ralph
     OLV Landshut
2. Schöps, Thomas
     OLV Landshut
3. Yordanov, Teodor
     TSV Grünwald 
    1. Vogl, Roland
     SV Mietraching
2. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald
3. Lexen, Gert
     TSV Grünwald 
  1. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
2. Liebl, Siegfried
     TV Osterhofen
3. Riehl, Hans‑Joachim
     TSV Grünwald 
  1. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Höfer, Helmut
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Wieland, Reinhard
     Ski‑Club Lauf 
1. Simon, Heinz Peter
     MTV Bamberg
2. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
3. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
   
Serie 2013
14.09.2013 Rödental
1. Hertel, Jasmin
     OLG Regensburg
2. Ebert, Franziska
     TSV Ipsheim
3. Prösl, Emily
     OLA TSV Deggendorf 
  1. Hertel, Katrin
     OLG Regensburg
2. Amann, Leonie
     OLG Regensburg
3. Schikora, Ines
     OLG Regensburg 
  1. Lehner, Marei
     OLG Regensburg
2. Gruber, Andrea
     SV Mietraching
3. Bastian, Helena
     SV Mietraching 
  1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Meißner, Britta
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Penzkofer, Julia
     SV Mietraching 
  1. Greiner, Claudia
     TSV Grünwald
2. Böhme, Katja‑Christine
     OLG Regensburg
3. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg 
  1. Liebl, Gertrud
     TV Osterhofen
2. Rathje‑Kübler, Ilka
     TSV Grünwald
3. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf 
1. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Dingfelder, Philipp
     TSV Ipsheim
2. Holland, Till
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Baath, Ole Magnus
     TSV Grünwald 
  1. Lubas, Timo
     MTV Bamberg
2. Lehner, Benedikt
     OLG Regensburg
3. Altmann, Leon
     OLG Regensburg 
1. Spangenberg, Tobias
     OLG Regensburg
2. Lange, Korbinian
     SV Mietraching
3. Lehner, Quirin
     OLG Regensburg 
  1. Janischowsky, Fabian
     OLG Regensburg
2. Nürnberger, Julian
     OLG Regensburg
3. Seeger, Henning
     Baiersdorfer SV 
  1. Yordanov, Teodor
     TSV Grünwald
2. Körner, Ralph
     OLV Landshut
3. Fenzl, Josef jun.
     OLG Regensburg 
    1. Rödel, Michael
     TV Coburg‑Ketschendorf
2. Janischowsky, Klemens
     OLG Regensburg
3. Wiesinger, Peter
     TSV Grünwald 
  1. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
2. Lexen, Gert
     TSV Grünwald
3. Liebl, Siegfried
     TV Osterhofen 
  1. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
2. Fenzl, Josef sen.
     OLG Regensburg
3. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Simon, Heinz Peter
     MTV Bamberg
3. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg 
   
Serie 2014
27.09.2014 Wolfsegg
1. Lexen, Laetitia
     OLG Regensburg
2. Indola, Ingrid
     OLG Regensburg
3. Tannerbauer, Anna‑Lena
     SV Mietraching 
  1. Amann, Leonie
     OLG Regensburg
2. Hertel, Katrin
     OLG Regensburg
3. Bastian, Amelie
     SV Mietraching 
  1. Seeger, Mareike
     Baiersdorfer SV
2. Seeger, Isabel
     Baiersdorfer SV
3. Indola, Linda
     OLG Regensburg 
  1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Lorenz‑Baath, Katrin
     TSV Jetzendorf
3. Schöps, Anna
     OLV Landshut 
  1. Faltejsková, Jana
     SV Mietraching
2. Wagner, Helga
     OLG Regensburg
3. Vogl, Karin
     SV Mietraching 
  1. Liebl, Gertrud
     TV Osterhofen
2. Rathje‑Kübler, Ilka
     OC München
3. Ropertz, Jana
     OLV Landshut 
1. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Lieblich, Yannick
     OLG Regensburg
2. Bohl, Vinzenz
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Baath, Ole Magnus
     TSV Jetzendorf 
  1. Lubas, Timo
     MTV Bamberg
2. Lehner, Benedikt
     OLG Regensburg
3. Dingfelder, Philipp
     TSV Ipsheim 
1. Lorenz, Timon
     OLG Regensburg
2. Casanova, Riccardo
     OLG Regensburg
3. Schwarck, Philipp
     OLG Regensburg 
  1. Lehner, Quirin
     OLG Regensburg
2. Janischowsky, Lukas
     OLG Regensburg
3. Spangenberg, Tobias
     OLG Regensburg 
  1. Yordanov, Teodor
     OC München
2. Lehner, Korbinian
     OLG Regensburg
3. Körner, Ralph
     OLV Landshut 
    1. Eriksson, Andreas
     OC München
2. Kramer, Björn
     TSG Creidlitz
3. Natho, Ronny
     OC München 
  1. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
2. Vogl, Roland
     SV Mietraching
3. Baath, Veikko
     TSV Jetzendorf 
  1. Werthmann, Gerhard
     OLV Landshut
2. Meißner, Ralph
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Schneuwly, Stephan
     OLG Regensburg 
1. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
2. Oechler, Dieter
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Simon, Heinz Peter
     MTV Bamberg 
   
Serie 2015
26.09.2015 Bamberg
1. Reuß, Noemi
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Indola, Ingrid
     OLG Regensburg
3. Tannerbauer, Anna‑Lena
     SV Mietraching 
  1. Amann, Leonie
     OLG Regensburg
2. Schikora, Ines
     OLG Regensburg
3. Nürnberger, Amelie
     OLG Regensburg 
  1. Seeger, Isabel
     Baiersdorfer SV
2. Seeger, Mareike
     Baiersdorfer SV
3. Lehner, Marei
     OLG Regensburg 
  1. Lange, Maria
     SV Mietraching
2. Biller, Anna
     SV Mietraching
3. Meißner, Britta
     OLV Landshut 
  1. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg
2. Oechler, Heike
     OLV Landshut
3. Badia Comas, Núria
     OC München 
  1. Rathje‑Kübler, Ilka
     OC München
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Spangenberg, Birgit
     OLG Regensburg 
1. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Baath, Ole Magnus
     TSV Jetzendorf
2. Cionoiu, Daniel
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Tatzel, Anton
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Lehner, Benedikt
     OLG Regensburg
2. Dingfelder, Philipp
     TSV Ipsheim
3. Kraus, Konstantin
     OLG Regensburg 
1. Schwarck, Philipp
     OLG Regensburg
2. Lorenz, Timon
     OLG Regensburg
3. Eichenseher, Vincent
     OLG Regensburg 
  1. Janischowsky, Lukas
     OLG Regensburg
2. Hartung, Christopher
     OLG Regensburg
3. Lange, Korbinian
     SV Mietraching 
  1. Lehner, Korbinian
     OLG Regensburg
2. Yordanov, Teodor
     OC München
3. Schmidt, Jan
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
    1. Körner, Ralph
     OLV Landshut
2. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Janischowsky, Klemens
     OLG Regensburg 
  1. Rácz, Csaba
     OLV Landshut
2. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
3. Kübler, Hansjörg
     OC München 
  1. Kirsch, Stefan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Werthmann, Gerhard
     OLV Landshut
3. Seeger, Guido
     Baiersdorfer SV 
1. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
2. Silfwergard, Örjan
     OC München
3. Reischl, Georg
     TV Osterhofen 
   
Serie 2016
15.10.2016 Rusel
1. Tannerbauer, Anna‑Lena
     SV Mietraching
2. Geiger, Lara
     SV Mietraching
3. Kraus, Katharina
     OLG Regensburg 
  1. Ritzenthaler, Kayla
     TSV Jetzendorf
2. Lexen, Laetitia
     OLG Regensburg
3. Streicher, Laura
     SV Mietraching 
1. Hertel, Katrin
     OLG Regensburg
2. Hertel, Jasmin
     OLG Regensburg
3. Amann, Leonie
     OLG Regensburg 
  1. Seeger, Mareike
     Baiersdorfer SV
2. Lehner, Marei
     OLG Regensburg 
1. Lorenz‑Baath, Katrin
     TSV Jetzendorf
2. Biller, Anna
     SV Mietraching
3. Bastian, Helena
     SV Mietraching 
  1. Hagen‑Ritzenthaler, Kristin
     TSV Jetzendorf
2. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg
3. Oechler, Heike
     OLV Landshut 
  1. Liebl, Gertrud
     TV Osterhofen
2. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf
3. Hufnagel, Ingrid
     OLA TSV Deggendorf 
1. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Unger, Jakob
     OLG Regensburg
2. Oechler, Jakob
     OLV Landshut
3. Lieblich, Yannick
     OLG Regensburg 
  1. Fischer, Julius
     OLG Regensburg
2. Baath, Ole Magnus
     TSV Jetzendorf
3. Lang, Luis
     OLG Regensburg 
1. Lubas, Timo
     MTV Bamberg
2. Lehner, Benedikt
     OLG Regensburg
3. Hannig, Niklas
     OLG Regensburg 
  1. Casanova, Riccardo
     OLG Regensburg
2. Schwarck, Philipp
     OLG Regensburg
3. Lorenz, Timon
     OLG Regensburg 
  1. Yordanov, Teodor
     OC München
2. Lehner, Quirin
     OLG Regensburg
3. Murer, Martin
     OC München 
    1. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Körner, Ralph
     OLV Landshut
3. Natho, Ronny
     OC München 
  1. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Rehbein, Malte
     SV Mietraching
3. Hötzinger, Stefan
     TSV Natternberg 
  1. Werthmann, Gerhard
     OLV Landshut
2. Kirsch, Stefan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Seeger, Guido
     Baiersdorfer SV 
1. Silfwergard, Örjan
     OC München
2. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg
3. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf 
   
Serie 2017
09.09.2017 Schaufling
1. Geiger, Lara
     SV Mietraching
2. Döhler, Luise
     SV Pechbrunn
3. Holzhaus, Klara
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
  1. Streicher, Laura
     SV Mietraching
2. Tannerbauer, Anna‑Lena
     SV Mietraching
3. Hammer, Inka
     OLG Regensburg 
1. Hertel, Katrin
     OLG Regensburg
2. Schikora, Ines
     OLG Regensburg
3. Hertel, Jasmin
     OLG Regensburg 
  1. Fischer, Laura
     OLG Regensburg
2. Kraus, Sophie
     OLG Regensburg
3. Bastian, Amelie
     SV Mietraching 
1. Seeger, Mareike
     OLG Regensburg
2. Lehner, Marei
     OLG Regensburg
3. Lange, Maria
     SV Mietraching 
  1. Hagen‑Ritzenthaler, Kristin
     TSV Jetzendorf
2. Lorenz‑Baath, Katrin
     TSV Jetzendorf
3. Enborg, Anna
     OC München 
  1. Leukert, Kristin
     OC München
2. Ropertz, Jana
     OLV Landshut
3. Lange, Petra
     SV Mietraching 
1. Seidl, Silvia
     OLA TSV Deggendorf
2. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Huth, Martina
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Voit, Marga
     DARC Franken
2. Kolloch, Gerda
     OC München
3. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses 
1. Ritzenthaler, Leo
     TSV Jetzendorf
2. Oechler, Jakob
     OLV Landshut
3. Lehner, Severin
     OLG Regensburg 
  1. Cionoiu, Daniel
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Baath, Ole Magnus
     TSV Jetzendorf
3. Lieblich, Yannick
     OLG Regensburg 
1. Kraus, Konstantin
     OLG Regensburg
2. Fischer, Julius
     OLG Regensburg
3. Dingfelder, Philipp
     TSV Ipsheim 
  1. Casanova, Riccardo
     OLG Regensburg
2. Schwarck, Philipp
     OLG Regensburg
3. Lubas, Timo
     MTV Bamberg 
  1. Lehner, Korbinian
     OLG Regensburg
2. Lange, Korbinian
     SV Mietraching
3. Nürnberger, Julian
     OLG Regensburg 
    1. Natho, Ronny
     OC München
2. Weid, Uwe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Enborg, Andreas
     OC München 
  1. Rehbein, Malte
     SV Mietraching
2. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Weinig, Peter
     OC München 
  1. Hartmann, Dirk
     SV Mietraching
2. Cionoiu, Gheorghe
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Kolehmainen, Ari
     OC München 
1. Wieland, Reinhard
     Ski‑Club Lauf
2. Fenzl, Josef sen.
     OLG Regensburg
3. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf 
1. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg
2. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
 
Serie 2018
20.10.2018 Süssenbach
1. Krämer, Miriam
     OLG Regensburg
2. Faltejsková, Laura
     SV Mietraching
3. Natho, Leonie
     OC München 
  1. Geiger, Lara
     SV Mietraching
2. Tannerbauer, Anna‑Lena
     SV Mietraching
3. Kraus, Katharina
     OLG Regensburg 
1. Ritzenthaler, Kayla
     TSV Jetzendorf
2. Hertel, Jasmin
     OLG Regensburg
3. Hertel, Katrin
     OLG Regensburg 
  1. Kraus, Sophie
     OLG Regensburg
2. Schikora, Ines
     OLG Regensburg
3. Fischer, Laura
     OLG Regensburg 
1. Seeger, Mareike
     OLG Regensburg
2. Seeger, Isabel
     OLG Regensburg
3. Lange, Maria
     SV Mietraching 
  1. Enborg, Anna
     OC München
2. Faltejsková, Jana
     SV Mietraching
3. Lorenz‑Baath, Katrin
     TSV Jetzendorf 
  1. Liebl, Gertrud
     TV Osterhofen
2. Grifoni, Milena
     OLG Regensburg
3. Geiger, Christiane
     OLA TSV Deggendorf 
1. Schwarzkopf, Irma
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Lange, Petra
     SV Mietraching
3. Schultze, Andrea
     OLV Landshut 
1. Kolloch, Gerda
     OC München
2. Weid, Angelika
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Voit, Marga
     DARC Franken 
1. Hay, Jack
     OC München
2. Trapp, Johannes
     OLG Regensburg
3. Reinwald, Florian
     OLG Regensburg 
  1. Baath, Ole Magnus
     TSV Jetzendorf
2. Unger, Jakob
     OLG Regensburg
3. Lieblich, Yannick
     OLG Regensburg 
1. Kraus, Konstantin
     OLG Regensburg
2. Friebe, Jonas
     OLA TSV Deggendorf
3. Fischl, Felix
     SV Mietraching 
  1. Lehner, Benedikt
     OLG Regensburg
2. Bauer, Alexander
     TV Osterhofen
3. Hack, Philipp
     MTV Bamberg 
  1. Lehner, Korbinian
     OLG Regensburg
2. Yordanov, Teodor
     OC München
3. Casanova, Riccardo
     OLG Regensburg 
    1. Natho, Ronny
     OC München
2. Enborg, Andreas
     OC München
3. Körner, Ralph
     OLV Landshut 
  1. Weinig, Peter
     OC München
2. Cherniavsky, Sergey
     OC München
3. Liebl, Siegfried
     TV Osterhofen 
  1. Scheler, Thomas
     TV 1894 Coburg‑Neuses
2. Kirsch, Stefan
     TV 1894 Coburg‑Neuses
3. Hartung, Clemens
     OLG Regensburg 
1. Werthmann, Arndt
     OLV Landshut
2. Schwanitz, Jürgen
     OLA TSV Deggendorf
3. Silfwergard, Örjan
     OC München 
1. Jarkov, Viktor
     OLG Regensburg
2. Reischl, Georg
     TV Osterhofen
3. Lorenz, Rudolf
     OLA TSV Deggendorf 
 
Serie 2019
21.09.2019 Adlkofen